Licówki porcelanowe
W dążeniu do zapewnienia naszym Pacjentom pięknego i estetycznego uśmiechu, poprawiamy i korygujemy kształt zębów, walczymy z przebarwieniami, rotacjami i przemieszczeniami zębów, nieestetycznymi szparami (tzw. diastemami) oraz objawami starcia patologicznego szkliwa i zębiny. Zapewniamy również estetyczna odbudowę tzw. połatanych zębów, w których rozległe, często przebarwione wypełnienia stanowią poważny problem estetyczny i funkcjonalny.
Stosowane przez nas licówki porcelanowe i kompozytowe pozwalają na uzyskanie najbardziej estetycznego, śnieżnobiałego uśmiechu o jednolitym kolorze i symetrycznym kształcie. Licówki pozwalają na osiągnięcie spektakularnych efektów estetycznych, a jednocześnie jest to najmniej inwazyjna rekonstrukcja protetyczna zębów – praktycznie nie wymaga szlifowania zdrowych zębów.
Licówki wykonywane w naszym gabinecie to cieniutkie „łuski” pokrywające przednią, licową stronę zębów. W zależności od potrzeb i wskazań, licówki mogą być wykonane z materiału kompozytowego bądź z porcelany. Mogą być wykonywane bezpośrednio w gabinecie, przez lekarza stomatologa – licówki kompozytowe, bądź przygotowywane w pracowni technicznej, jak to ma miejsce w przypadku licówek porcelanowych. Przy wykonywaniu licówek kompozytowych posługujemy się materiałem Enamel Plus HRi, który charakteryzuje się szeroką gamą odcieni, wytrzymałością oraz doskonałą polerowalnością, porównywalną do „tafli szkła”, co sprawia, ze komponują się z lśniącymi powierzchniami szkliwa zębów sąsiednich. Licówki kompozytowe wykonywane są natomiast za pomocą technologii IPS e.max, która pozwala na właściwie dowolną charakteryzację wykonywanej pracy, dzięki czemu możemy odwzorować każdy szczegół występujący w naturalnym uzębieniu, np. przezierny brzeg sieczny. Gotowa, cieniutka warstwa kompozytu lub porcelany naklejana jest na wcześniej odpowiednio przygotowaną powierzchnię zęba. W większości przypadków, wykonanie licówek wymaga delikatnego oszlifowania zębów, jednak jest to wykonywane w sposób minimalny, nie stwarzając ryzyka osłabienia zęba. Zbierana jest wierzchnia warstwa twardych tkanek zęba, aby przygotować miejsce na przyszłe uzupełnienie. Przy spełnieniu odpowiednich warunków, licówki można także wykonać bez szlifowania – wtedy przyklejane są one do nietkniętej wiertłem, starannie oczyszczonej powierzchni szkliwa.
Dzięki naszemu doświadczeniu i stosowanym przez nas materiałom – porcelanie lub kompozytom, praktycznie nie jest możliwe rozpoznanie różnicy między nimi, a naturalnymi zębami Pacjenta.
Wykonywane przez nas zabiegi i używane licówki pozwalają na pokrycie rozległych wypełnień, uporczywych przebarwień, odbudowę i korektę kształtu zębów, a także ich wydłużenie (istotne w przypadku zębów startych) lub poszerzenie, w przypadku szparowatości. Zastosowanie licówek pozwoli na nadanie zębom wymarzonego naturalnego wyglądu wraz zachowaniem autentyczności uśmiechu.
Stosowane przez nas licówki porcelanowe są nieocenionym rozwiązaniem estetycznym u osób w każdym wieku. Dla zagwarantowania maksymalnej precyzji, licówki porcelanowe osadzamy w powiększeniu pracując w lupach i pod mikroskopem. Dodatkowo używamy koferdamu, czyli osłony, która zapobiega przed kontaktem płynów używanych podczas zabiegu z gardłem i językiem, a także izoluje zęby od dostępu śliny, co mogłoby uniemożliwić prawidłowy proces cementowania pracy. Koferdam to gwarancja nie tylko komfortu dla Pacjenta, ale także wysokiego standardu higieny i trwałości licówek.